Roman Ziegler je kandidátem hnutí ANO 2011 do lednových voleb do Senátu Parlamentu ČR

Hnutí ANO 2011 představuje svého kandidáta ve volbách do Senátu ČR ve dnech 27. - 28. 1. 2017. Je jím Roman Ziegler, ředitel 8. Základní školy v Mostě, zastupitel a radní města Litvínov. Roman Ziegler se narodil v Mostě a celý svůj život se pohybuje v našem okrese, když se ve 22 letech přestěhoval z Mostu do Litvínova. Po základní škole se vyučil zámečníkem a tři roky pracoval jako opravář strojů na dole Československé armády. Při zaměstnání vystudoval střední průmyslovou školu a získal maturitu. Následně byl díky samostudiu přijat na Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor učitelství českého jazyka a dějepisu. Již při studiu začal na částečný úvazek pracovat jako učitel na Základní škole v Ruské ulici. Po úspěšném absolvování studia zde začal učit na plný úvazek.

V roce 2001 se stal ředitelem této školy. Po jejím zrušení v roce 2005 se stal zástupcem nově vzniklé školy. V roce 2006 se pak po úspěšném konkurzu stal ředitelem 8. Základní školy v Mostě, na které působí dodnes.

Vedle své hlavní činnosti lektoroval mnoho kurzů pro dospělé, vyučoval na soukromé střední škole dálkově studující, spravoval počítačovou síť´ a pomáhal realizovat několik "evropských“ projektů.
Mezi jeho záliby patří cestování, hra na kytaru, volejbal, tenis a správa počítačů.

10. 12. 2016